Историја на прикажани филмови

2D

Retribution

Директор на банка добива закана за бомба во колата додека ги вози своите деца на училиште ...

англиски
19 октомври 2023 (четврток)
2D

После сѐ: Финале

16+ 01 час 33 минути

По раскинувањето со својата вистинска љубов, најпродаваниот автор Хардин Скот патува во Португалија во обид да ...

Aнглиски
14 септември 2023 (четврток)
2D

Убиство во Венеција

12+ 01 час 43 минути

После Втората светска војна, пензионираниот детектив Поаро е во Венеција и неволно присуствува на една сеанса.  ...

Aнглиски
14 септември 2023 (четврток)
2D

Мојата Голема Дебела Грчка Свадба 3

12+ 01 час 31 минути

Третиот дел од комедијата „Мојата голема дебела грчка свадба“ доаѓа во Киноверзум. Придружeте се на семејството ...

Aнглиски
7 септември 2023 (четврток)
2D

Скитници

16+ 01 час 33 минути

Напуштено куче се здружува со други скитници за да му се одмазди на својот поранешен сопственик.

англиски
31 август 2023 (четврток)
2D

Звукот на слободата

12+ 02 час 11 минути

Неверојатната вистинита приказна за поранешен владин агент кој со својата организација тргнува во опасна мисија да ...

англиски, шпански
31 август 2023 (четврток)
2D

Израмнувачот 3

01 час 43 минути

Роберт Мекол се наоѓа дома во Јужна Италија, но открива дека неговите пријатели се под контрола ...

англиски
31 август 2023 (четврток)
2D

Гран Туризмо

12+ 02 час 15 минути

Приказна за еден тинејџер на Гран Туризмо, чии гејмерски вештини победија во серија натпревари на Нисан, ...

англиски
24 август 2023 (четврток)
2D

Дракула: Будење на злото

16+ 01 час 58 минути

Оваа филмска адаптација на едно поглавје од романот Дракула претставува хорор приказна за несреќите на бродот ...

англиски
24 август 2023 (четврток)
2D

Нинџа желки: Мутантски хаос

родителски надзор 01 час 39 минути

По неколку години скриени од човечкиот свет, Нинџа желките се обидуваат ги освојат срцата на њујорчани ...

англиски
24 август 2023 (четврток)
2D

Синиот бумбар

02 час 07 минути

Вонземски остаток го избира Џејм Рејс за свој симбиотски домаќин, давајќи му на тинејџерот оклоп кој ...

англиски
17 август 2023 (четврток)
2D

Љубов на прво ав

англиски
17 август 2023 (четврток)
2D

Ангел на темнината

16+ 01 час 40 минути

На зависничката која се опоравува ѝ се дава шанса да дознае што се случило со нејзиниот ...

англиски
10 август 2023 (четврток)
2D

Мавка

родителски надзор 01 час 39 минути

Мавка мора да избере помеѓу љубовта и должноста да го заштити срцето на шумата.

украински
10 август 2023 (четврток)
2D

Мег 2: Патување во длабочините

12+ 01 час 56 минути

англиски
3 август 2023 (четврток)
2D

Дворец на стравот

12+ 02 час 02 минути

англиски, шпански, француски
27 јули 2023 (четврток)
2D

Барби

12+ 01 час 54 минути

Да се ​​живее во земјата на Барби значи да се биде совршено суштество на совршено место. ...

англиски
20 јули 2023 (четврток)
2D

Пајажина

16+ 01 час 28 минути

Cе случува ужас кога осумгодишното момче по име Питер се обидува да ги истражи мистериозните звуци ...

англиски
20 јули 2023 (четврток)
2D

Опенхајмер

16+ 03 час 00 минути

Приказната за американскиот научник Џ. Роберт Опенхајмер и неговата улога во развојот на атомската бомба.

англиски
20 јули 2023 (четврток)
2D

Невозможна мисија: Одмазда прв дел

12+ 02 час 36 минути

Итан Хант и неговиот тим мора да пронајдат опасно оружје што му се заканува на целото ...

англиски
8 јули 2023 (сабота)
2D

Опасно патување

12+ 01 час 35 минути

англиски, корејски, мандарински
6 јули 2023 (четврток)
2D

Индијана Џонс и артефактот на судбината

12+ 02 час 24 минути

Археологот Индијана Џонс се трка со времето за да пронајде легендарен артефакт што може да го ...

англиски
29 јуни 2023 (четврток)
2D

Девојка за сè

12+ 01 час 43 минути

Возач за испорака очаен за готовина прифаќа реклама на Craigslist од пар кој бара некој да ...

англиски
22 јуни 2023 (четврток)
2D

Кандахар

16+ 01 час 59 минути

Оперативец на ЦИА и неговиот преведувач бегаат од специјалните сили во Авганистан откако разоткриле тајна мисија.

англиски
22 јуни 2023 (четврток)
2D

Флеш

12+ 02 час 24 минути

Бери Ален ја користи својата супер брзина за да го промени минатото, но неговиот обид да ...

англиски
15 јуни 2023 (четврток)
2D

Елементи

Родителски Надзор 01 час 43 минути

Ги следи Ember и Wade, во град каде што живеат заедно жители од оган, вода, земја ...

англиски
15 јуни 2023 (четврток)
2D

Црниот ѓавол

16+ 01 час 40 минути

Пол Стурџес го носи своето семејство на патување во Мексико за да ја прегледа нафтената платформа ...

англиски, шпански
15 јуни 2023 (четврток)
2D

Трансформери: Подем на ѕверовите

12+ 01 час 57 минути

англиски
8 јуни 2023 (четврток)
2D

За мојот татко

12+ 01 час 29 минути

Кога Себастијан му кажува на својот татко, старомоден италијански имигрант, Салво дека ќе ја запроси својата ...

англиски
8 јуни 2023 (четврток)
2D

Хипнотик

16+ 01 час 33 минути

Детектив истражува мистерија за неговата исчезната ќерка и поврзаноста со тајна владина програма.

англиски
8 јуни 2023 (четврток)
2D

SISU

01 час 31 минути

Кога поранешен војник кој открива злато во пустината Лапонија се обидува да го однесе пленот во ...

англиски, фински
8 јуни 2023 (четврток)
2D

Бугимен

16+ 01 час 38 минути

Психијатар, каде човек по име Лестер Билингс разговара со докторот за „убиствата“ на неговите три мали ...

англиски
1 јуни 2023 (четврток)
2D

Човек-пајак: Ширум Пајак-Вселената

Родителски Надзор 02 час 20 минути

Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат ...

англиски
1 јуни 2023 (четврток)
2D

Малата сирена

родителски надзор 02 час 15 минути

Млада сирена склучува договор со морска вештерка да го замени нејзиниот прекрасен глас за човечки нозе ...

англиски
25 мај 2023 (четврток)
2D

Сузуме

родителски надзор 02 час 02 минути

Модерна акциона авантуристичка приказна за патот каде што 17-годишната девојка по име Сузуме му помага на ...

јапонски
25 мај 2023 (четврток)
2D

Биби и Боби: Пролетна магија

Цела Публика 30 minutes

Истражете ја убавината на Македонија со Биби и Боби додека тие тргнуваат на нивното најново магично ...

македонски
20 мај 2023 (сабота)
2D

Брзи и бесни 10

12+ 02 час 21 минути

Семејството Брзи и бесни се соочува со најголемиот предизвик досега во форма на безмилосен непријател кој ...

англиски
18 мај 2023 (четврток)
2D

Повторно љубов

12+ 01 час 44 минути

Една млада жена се обидува да ја ублажи болката од смртта на нејзиниот вереник испраќајќи романтични ...

англиски
18 мај 2023 (четврток)
2D

Клуб на задоволни жени: Следно поглавје

12+ 01 час 47 минути

Го следи новото патување на четири најдобри пријателки додека го носат својот клуб за книги во ...

англиски
11 мај 2023 (четврток)
2D

Предизвик

12+ 02 час 44 минути

Космонаутот Иванов ја губи свеста додека леталото е во лет. Лекарите одлучуваат дека ќе биде неопходно ...

руски
11 мај 2023 (четврток)
2D

Чувари на галаксијата 3

12+ 02 час 30 минути

Сè уште гневен од загубата на Гамора, Питер Квил го собира својот тим за да го ...

англиски
4 мај 2023 (четврток)
2D

Најсреќниот човек на светот

12+ 01 час 40 минути

Асја е 40 годишна самостојна жена која живее во Сараево. Таа го запознава Зоран, 43 годишен ...

4 мај 2023 (четврток)
2D

Мачки во музејот

родителски надзор 01 час 23 минути

Додека се обидуваат да избегаат од претстојната поплава, младиот мачор Винсент и неговиот нов пријател, глувчето ...

руски
27 април 2023 (четврток)
2D

ПРЕЕКСПОНИРАНО

01 час 37 минути

Проблематична тинејџерка ја нарушува кревката рамнотежа на брачна двојка откако доаѓа кај нив на гости на ...

македонски
27 април 2023 (четврток)
2D

Evil Dead Rise

16+ 01 час 37 минути

Извртена приказна за две отуѓени сестри чиешто повторно обединување е прекинато поради подемот на демони кои ...

англиски
20 април 2023 (четврток)
2D

Ренфилд

16+ 01 час 33 минути

Помошник на Дракула и затвореник во лудница.

англиски
13 април 2023 (четврток)
2D

Зајачка академија: Невозможна мисија – јајца

Цела публика 01 час 16 минути

Во училиштето за зајачици се случува назначувањето на новите „мајсторски зајачиња“ од магичното златно јајце. Откако ...

германски,
13 април 2023 (четврток)
2D

Супер Марио

родителски надзор 01 час 32 минути

Приказната за браќата Супер Марио и Луиџи на нивното патување низ Кралството Печурки.

англиски
6 април 2023 (четврток)
2D

AIR

16+ 01 час 52 минути

Ја следи историјата на продавачот на чевли Сони Вакаро и како тој го предводеше Најк во ...

англиски
6 април 2023 (четврток)
2D

Егзорцизмот на папата

16+ 01 час 43 минути

Инспириран од вистинските досиеја на отец Габриеле Аморт, главниот егзорцист на Ватикан, Егзорцистот на папата го ...

англиски
6 април 2023 (четврток)
2D

Dungeons & Dragons: Чест меѓу крадците

12+ 02 час 14 минути

Шармантниот крадец и група од неверојатни авантуристи тргнуваат во епска потрага да ја вратат изгубената реликвија, ...

англиски
30 март 2023 (четврток)
2D

Џон Вик 4

16+ 02 час 49 минути

Џон Вик го открива патот до победата над Високата маса. Но, пред да ја заработи својата ...

англиски
23 март 2023 (четврток)
2D

Индиго Кристал

16+ 01 час 45 минути

Вук, 30-годишен повратник од затвор, кој е прогонуван од самоубиството на неговиот најдобар пријател, ја презема ...

српски
23 март 2023 (четврток)
2D

Шазам! Бес на боговите

12+ 02 час 10 минути

Филмот ја продолжува приказната за тинејџерот Били Батсон, кој откако го рецитираше магичниот збор „SHAZAM!“ се ...

англиски
16 март 2023 (четврток)
2D

65

12+ 01 час 33 минути

Астронаут се урива на мистериозна планета само за да открие дека не е сам.

англиски
16 март 2023 (четврток)
2D

Баш супер

Цела Публика 01 час 16 минути

Не мора да си суперхерој за да бидеш супер. Хедвиг го намали костимот за суперхерој на ...

норвешки
16 март 2023 (четврток)
2D

Мармадук

Родителски Надзор 01 час 28 минути

Легендарниот тренер на кучиња верува дека може да го трансформира Мармадук од недисциплинирано, но симпатично куче, ...

англиски
9 март 2023 (четврток)
2D

Scream 6

16+ 02 час 03 минути

Во следниот дел, преживеаните од убиствата на Ghostface го оставаат Вудсборо зад себе и започнуваат ново ...

англиски
9 март 2023 (четврток)
2D

Creed III

12+ 01 час 56 минути

Адонис напредуваше и во кариерата и во семејниот живот, но кога повторно ќе се појави пријател ...

англиски
2 март 2023 (четврток)
2D

Maybe I Do

12+ 01 час 35 минути

Мишел (Робертс) и Ален (Брејси) се во врска. Тие конечно решаваат да ги поканат своите родители ...

англиски
2 март 2023 (четврток)
2D

Dogtanian and the Three Muskehounds

родителски надзор 01 час 24 минути

Догтанијан е млад мечувалец кој сонува да им се придружи на легендарните Мускехаунд. Откако ќе ги ...

англиски, шпански
23 февруари 2023 (четврток)
2D

Empire of Light

01 час 55 минути

Драма за моќта на човечката поврзаност во турбулентни времиња, сместена во англиски крајбрежен град во раните ...

англиски
23 февруари 2023 (четврток)
2D

Мечка на кокаин

16+ 01 час 35 минути

Откако една црна мечка ненамерно конзумира кокаин, група на луѓе составена од полицајци, криминалци, туристи и ...

англиски
23 февруари 2023 (четврток)
2D

Вини-Пу: Крв и мед

16+ 01 час 24 минути

Деновите на авантури и веселба завршија, бидејќи Кристофер Робин, сега млад човек, ги остави Вини-Пу и ...

англиски
23 февруари 2023 (четврток)
2D

Каква врска има љубовта со тоа?

01 час 48 минути

Мултикултурна романтична комедија.

англиски, урду
16 февруари 2023 (четврток)
2D

Ентмен и Осата: Квантоманија

12+ 02 час 05 минути

Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат ...

англиски
16 февруари 2023 (четврток)
2D

Фараонот, дивјакот и принцезата

родителски надзор 01 час 23 минути

Три шарени, софистицирани и анимирани приказни од Судан, средновековна Франција и Турција од 18 век.

македонски
16 февруари 2023 (четврток)
2D

Магичниот Мајк: Последен танц

16+ 01 час 52 минути

Парцелата се чува во тајност.

англиски
9 февруари 2023 (четврток)
2D

Приказни од скриениот град: Бестрашната Дејзи

Родителски Надзор 01 час 28 минути

Неподносливата, вечно оптимистичка Дејзи има невозможен сон - да победи на „Најстрашните игри во светот“.

англиски
9 февруари 2023 (четврток)
2D

Сè во исто време

16+ 02 час 20 минути

Повозрасна кинеска имигрантка е вовлечена во незамислива авантура во која таа се обидува да го спаси ...

англиски, шпански
2 февруари 2023 (четврток)
2D

Астерикс и Обеликс: Средното кралство

12+ 01 час 51 минути

Единствената ќерка на кинескиот император Хан Ксуанди, бега од строг принц и бара помош од Галите ...

француски
2 февруари 2023 (четврток)
2D

Тропање на колибата

16+ 01 час 40 минути

За време на одморот, едно девојче и нејзините родители се земени како заложници од вооружени странци ...

англиски
2 февруари 2023 (четврток)
2D

Човекот по име Ото

12+ 02 час 06 минути

Најголемото мрчало на светот, човекот по име Ото, се има откажано од животот. Но, кога младо ...

англиски
2 февруари 2023 (четврток)
2D

Најдобриот роденден досега

цела публика 01 час 14 минути

Долгоочекуваниот роденден ќе биде сосема поинаков отколку што тој замислуваше. Помалата сестра се разболува, а никој ...

македонски
2 февруари 2023 (четврток)
2D

Титаник (ре-издание)

12+ 03 час 14 минути

Седумнаесетгодишна аристократка се вљубува во љубезен, но сиромашен уметник на луксузниот, несреќен Титаник.

англиски, италијански, француски
1 февруари 2023 (среда)
2D

Кит

16+ 01 час 57 минути

Повлечен професор по англиски јазик се обидува да се поврзе со својата оттуѓена ќерка.

англиски
26 јануари 2023 (четврток)
2D

Опасен лет

16+ 01 час 47 минути

Пилотот се наоѓа себеси во воена зона откако е принуден да го приземји својот комерцијален авион ...

англиски
26 јануари 2023 (четврток)
2D

Вавилон

03 час 09 минути

Приказна за преголема амбиција и застрашувачки вишок, го следи подемот и падот на повеќе ликови за ...

англиски, шпански, италијански, француски
19 јануари 2023 (четврток)
2D

Неверојатниот Морис

родителски надзор 01 час 33 минути

Филмот ја раскажува приказната за Морис, голема мачка која зборува и патува од град во град, ...

англиски
19 јануари 2023 (четврток)
2D

Norm of the North: Family Vacation

Родителски Надзор 01 час 30 минути

Преоптоварен со неговите кралски должности, круната на Норм е украдена и тој тргнува на патување за ...

англиски
12 јануари 2023 (четврток)
2D

Фејблменови

12+ 02 час 31 минути

Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застрaшувачка семејна тајна и ја ...

англиски
12 јануари 2023 (четврток)
2D

М3ган

12+ 01 час 42 минути

М3ган е чудо на вештачката интелигенција, жива кукла програмирана да биде најдобар придружник на детето и ...

англиски
5 јануари 2023 (четврток)
2D

Operation Fortune

01 час 54 минути

Специјалниот агент Орсон Фортун и неговиот тим на оперативци регрутираат голема холивудска ѕвезда за да им ...

англиски, кинески
5 јануари 2023 (четврток)
2D

Венчавка за умирање

16+

англиски
29 декември 2022 (четврток)
2D

Лил, Лил, крокодил

Родителски Надзор 01 час 46 минути

29 декември 2022 (четврток)
2D

Сакам да танцувам со некого

12+ 02 час 26 минути

англиски
22 декември 2022 (четврток)
2D

Аватар: Патот на водата

12+ 03 час 10 минути

англиски
15 декември 2022 (четврток)
2D

Биби и Боби во Снешковград

Цела Публика 40 minutes

македонски
15 декември 2022 (четврток)
2D

Наследство

16+ 01 час 36 минути

англиски
15 декември 2022 (четврток)
2D

Мачорот во чизми: Последна желба

Родителски Надзор 01 час 40 минути

англискки, шпански, украински
8 декември 2022 (четврток)
2D

Poker Face

16+ 01 час 34 минути

англиски
1 декември 2022 (четврток)
2D

Авантурите на Финик

Цела Публика 01 час 25 минути

македонски
1 декември 2022 (четврток)
3D

Чуден свет

Родителски Надзор 01 час 42 минути

англиски
24 ноември 2022 (четврток)
2D

Ламборгини

16+ 01 час 37 минути

англиски
24 ноември 2022 (четврток)
2D

Мени

16+ 01 час 46 минути

англиски
17 ноември 2022 (четврток)
2D

Кајмак

16+ 01 час 46 минути

17 ноември 2022 (четврток)
2D

Софија

12+ 01 час 35 минути

12 ноември 2022 (сабота)
3D

Црниот Пантер 2: Ваканда засекогаш

12+ 02 час 41 минути

англиски, шпански
10 ноември 2022 (четврток)
2D

Terrifier 2

16+ 02 час 18 минути

англиски
10 ноември 2022 (четврток)
2D

Кашеј: Крадец на невести

Цела Публика 01 час 16 минути

македонски
10 ноември 2022 (четврток)
2D

Жената крал

12+ 02 час 15 минути

англиски
27 октомври 2022 (четврток)
2D

Повик на ѓаволот

12+ 01 час 33 минути

англиски
27 октомври 2022 (четврток)
2D

Црниот Адам

12+ 02 час 04 минути

англиски
20 октомври 2022 (четврток)
2D

Света Петка: Крст во пустината

12+ 02 час 03 минути

српски, арапски
18 октомври 2022 (вторник)
2D

Ноќ на вештерките: Крај

16+ 01 час 51 минути

англиски
13 октомври 2022 (четврток)
2D

Амстердам

16+ 02 час 14 минути

англиски
13 октомври 2022 (четврток)
2D

Официјална конкуренција

16+ 01 час 55 минути

шпански
6 октомври 2022 (четврток)
2D

Насмевка

16+ 01 час 55 минути

англиски
29 септември 2022 (четврток)
2D

Билет за рајот

12+ 01 час 44 минути

англиски
29 септември 2022 (четврток)
2D

Don`t Worry Darling

16+ 02 час 02 минути

англиски
22 септември 2022 (четврток)
3D

Аватар (ре-издание)

12+ 02 час 42 минути

англиски, шпански
22 септември 2022 (четврток)
2D

Fall

12+ 01 час 47 минути

англиски
15 септември 2022 (четврток)
2D

Пат околу светот за 80 дена

Родителски Надзор 01 час 22 минути

англиски
1 септември 2022 (четврток)
2D

После се: Засекогаш среќни

01 час 59 минути

англиски
25 август 2022 (четврток)
2D

The Invitation

16+ 01 час 44 минути

англиски
25 август 2022 (четврток)
2D

Истражувачот Тад и смарагдната плоча

Родителски Надзор 01 час 30 минути

англиски
25 август 2022 (четврток)
2D

Ѕвер

16+ 01 час 33 минути

англиски
25 август 2022 (четврток)
2D

Девојката од мочуриштето

12+ 02 час 05 минути

англиски
18 август 2022 (четврток)
2D

Шепи на гневот: Легендата за Хенк

Родителски надзор 01 час 38 минути

англиски
18 август 2022 (четврток)
2D

Лига на Супермиленици

Родителски надзор 01 час 45 минути

Супер авантура за целото семејство со супер-песот Крипто и неговиот тим на супермоќни животни.

англиски
12 август 2022 (петок)
2D

Брз како куршум

02 час 06 минути

јапонски, англиски
4 август 2022 (четврток)
2D

Тор: Љубов и грмотевица

16+ 02 час 05 минути

англиски
7 јули 2022 (четврток)
2D

Мињони: Подемот на Гру

Родителски Надзор 01 час 30 минути

англиски, виетнамски
30 јуни 2022 (четврток)
3D

Lightyear

Родителски Надзор

англиски
16 јуни 2022 (четврток)
2D

Светот Јура: Надмоќ

12+ 02 час 26 минути

англиски
9 јуни 2022 (четврток)
2D

Злосторство во Холивуд

16+ 01 час 50 минути

Посрамотен поранешен полицаец, се изолира во шума за да живее тивок и повлечен живот. Неговиот живот ...

англиски
2 јуни 2022 (четврток)
2D

Top Gun: Maverick

12+

англиски
26 мај 2022 (четврток)
2D

Бедмен

12+ 01 час 22 минути

Актер кој се мачи да најде работа е осуден на живот како лузер. Кога конечно добива ...

француски
19 мај 2022 (четврток)
2D

Memory

16+ 01 час 54 минути

Платен убиец дознава дека е таргет откако одбива да заврши задача за опасна криминална организација.

англиски
19 мај 2022 (четврток)
2D

Летото кога научив да летам

Родителски Надзор 01 час 27 минути

српски
12 мај 2022 (четврток)
2D

Oперација Мелено месо

12+ 02 час 08 минути

За време на Втората Светска војна, двајца аналитичари се обидуваат да ги надмудрат германските војници со ...

англиски, шпански
12 мај 2022 (четврток)
3D

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

12+ 02 час 06 минути

англиски
5 мај 2022 (четврток)
2D

Си беше еднаш во Србија

Родителски Надзор 02 час 15 минути

За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и ...

српски
5 мај 2022 (четврток)
3D

Лоши момци

Родителски надзор

Неколку реформирани, но погрешно разбрани криминални животни, се обидуваат да бидат добри, со неколку катастрофални резултати.

англиски
28 април 2022 (четврток)
2D

Платеник

16+ 01 час 43 минути

Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на САД, ризикува сè кога ќе се ...

англиски
28 април 2022 (четврток)
2D

Неподносливата тежина на големиот талент

01 час 47 минути

англиски
28 април 2022 (четврток)
2D

Јавач на змеј

Цела Публика 01 час 31 минути

Млад сребрен змеј се здружува со едно момче сираче на патување низ Хималаите во потрага по ...

англиски
21 април 2022 (четврток)
2D

Патот кон месечината

Цела Публика 01 час 25 минути

Базиран на една од најпопуларните германски книги за деца, „Патот кон месечината“ ја раскажува приказната за ...

германски
21 април 2022 (четврток)
2D

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Третиот дел од серијата „Fantastic Beasts and Where to Find Them“ што ги следи авантурите на ...

англиски
14 април 2022 (четврток)
2D

Северњак

Од визионерот Роберт Егерс доаѓа филмот Северњак, епска акција за еден млад викиншки принц кој е ...

англиски
14 април 2022 (четврток)
2D

Брза помош

16+ 02 час 16 минути

Двајца крадци, крадат амбулантно возило кога нивниот грабеж не оди како што е планирано.

англиски
7 април 2022 (четврток)
2D

Morbius

Биохемичарот Мајкл Морбиус се обидува да се излечи од ретка болест на крвта, но наместо тоа, ...

англиски
31 март 2022 (четврток)
2D

Соник: Супер еж 2

Родителски Надзор 02 час 02 минути

англиски
31 март 2022 (четврток)
2D

Изгубениот град

12+ 01 час 32 минути

англиски
24 март 2022 (четврток)
2D

Dog

12+ 01 час 30 минути

     

англиски
17 март 2022 (четврток)
2D

Пчеличката Маја 3: Златното Јајце

Цела Публика 01 час 28 минути

Кога Маја, тврдоглава малечка пчеличка, и нејзиниот најдобар другар Вил, ја спасуваат принцезата на мравките, случајно ...

англиски
10 март 2022 (четврток)
3D

Turning Red

Цела Публика 01 час 40 минути

13 годишно девојче по име Меи Ли се претвора во џиновска црвена панда секогаш кога ќе ...

англиски
10 март 2022 (четврток)
2D

Blacklight

12+ 01 час 48 минути

Тревис Блок е владин оперативец кој се соочува со своето матно минато. Кога открива тајна операција ...

англиски
10 март 2022 (четврток)
2D

The Batman

12+ 02 час 55 минути

Во својата втора година од борбата против криминалот во Готам, Бетмен открива корупција која го поврзува ...

англиски
3 март 2022 (четврток)
2D

Book Of Love

01 час 46 минути

англиски
24 февруари 2022 (четврток)
2D

Jackass Forever

16+ 01 час 36 минути

По 11 години, екипата на Jackass се враќа на последната крстоносна војна.

англиски
24 февруари 2022 (четврток)
2D

Death on the Nile

02 час 00 минути

Додека Херкул Поаро е на одмор на Нил, мора да го истражи убиството на младата наследничка.

англиски
17 февруари 2022 (четврток)
2D

Uncharted

Филмот е претходник на игрите, главна улога е Том Холанд, кој го глуми Дрејк. Во филмот ...

англиски
17 февруари 2022 (четврток)
2D

Омажи се за мене

Родителски Надзор 01 час 52 минути

англиски
10 февруари 2022 (четврток)
2D

Сестри

16+ 01 час 30 минути

Пријателството на две девојчиња е загрозено во моментот кога тие треба да се соочат со страшните ...

македонски
4 февруари 2022 (петок)
2D

Moonfall

12+ 02 час 00 минути

Мистериозна сила ја поместува Месечината од својата орбита околу Земјата и ја лансира на патека за ...

англиски
3 февруари 2022 (четврток)
2D

Nightmare Alley

16+ 02 час 30 минути

англиски
27 јануари 2022 (четврток)
2D

Norm of the North: Keys to the Kingdom

Родителски Надзор 01 час 31 минути

Норм, ново крунисаниот крал на Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм ...

англиски
20 јануари 2022 (четврток)
2D

Електричниот живот на Луј Вејн

12+ 01 час 51 минути

Англискиот уметник Луј Вејн станува познат на крајот на 19 век со неговите надреални слики со ...

англиски
20 јануари 2022 (четврток)
2D

Волкот и лавот

Родителски Надзор 01 час 39 минути

француски, англиски
20 јануари 2022 (четврток)
2D

Eiffel

02 час 08 минути

Владата бара од Ајфел да дизајнира нешто спектакуларно за Светскиот саем во Париз во 1889 година, ...

француски, англиски
13 јануари 2022 (четврток)
2D

Врисок 5

16+ 01 час 54 минути

25 години по убиствата во Вудсборо, нов сериски убиец испливува на површина и Сидни Прескот мора ...

англиски
13 јануари 2022 (четврток)
3D

Bigfoot Family

Родителски Надзор 01 час 29 минути

Татко ја користи својата нова слава за да се бори против нафтената компанија во Алјаска, но ...

англиски
6 јануари 2022 (четврток)
2D

The 355

02 час 04 минути

Кога строго тајно оружје ќе падне во раце на платеници, агентка на ЦИА ги здружува силите ...

англиски
6 јануари 2022 (четврток)
2D

The King’s Man: Почетокот

16+

Во раните години на 20 век, формирана е Кингсман организација за да спречи тајна група да ...

англиски
30 декември 2021 (четврток)
2D

The Hating Game

12+ 01 час 42 минути

Сакајќи да постигне успех на професионално ниво, Луси се обидува да го надмудри нејзиниот студен непријател ...

англиски
30 декември 2021 (четврток)
2D

The Matrix Resurrections

англиски
23 декември 2021 (четврток)
2D

Пејте со нас 2

Родителски Надзор 01 час 52 минути

Бастер Мун и неговите пријатели мора да ја убедат повлечената рок ѕвезда Клеј Каловеј да им ...

англиски
23 декември 2021 (четврток)
3D

Човек-пајак: Нема пат до дома

12+ 01 час 53 минути

Нашиот пријателски херој - Човекот-пајак, за првпат е без маска и не може да се справи ...

англиски
16 декември 2021 (четврток)
2D

Биби, Боби и една снешкастична Нова Година

Цела Публика 40 minutes

Весела новогодишна ноќ во домот на Биби. Некој прави колачиња, некој изведува магионичарски трикови, се пеат ...

македонски
12 декември 2021 (недела)
2D

West Side Story

12+

Адаптација на мјузиклот од 1957 година, West Side Story ја истражува забранетата љубов и ривалитетот помеѓу ...

англиски, шпански
9 декември 2021 (четврток)
2D

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

16+

англиски
2 декември 2021 (четврток)
2D

King Richard

12+ 02 час 18 минути

Филм за тениските суперѕвезди Серена и Венус, како станале тоа што се денес благодарение на тренирањето ...

англиски
2 декември 2021 (четврток)
2D

Големиот црвен пес Клифорд

Родителски Надзор 01 час 36 минути

Љубовта на една млада девојка кон малото кученце по име Клифорд го прави кучето да расне ...

англиски
2 декември 2021 (четврток)
2D

Истерувачи на духови: Наследство

12+ 01 час 30 минути

Самохрана мајка и нејзините две деца пристигнуваат во мал град и почнуваат да ја откриваат нивната ...

англиски
25 ноември 2021 (четврток)
3D

Енканто: Нашиот волшебен свет

Родителски Надзор

Млада девојка од Колумбија се соочува со фрустрацијата дека таа е единствена во своето семејство без ...

англиски
25 ноември 2021 (четврток)
2D

Куќата Гучи

16+

Сместен во 3 декади исполнети со љубов, предавство, отменост, одмазда и  на крај убиство, во овој ...

англиски
25 ноември 2021 (четврток)
2D

Јужен ветар 2: Забрзување

12+ 02 час 07 минути

Мараш ја користи предноста на стекнатиот статус на неприкосновен водич на српското подземје. Сакајќи да го ...

српски, бугарски
18 ноември 2021 (четврток)
2D

Спенсер

16+ 01 час 51 минути

За време на Божиќните празници со кралското семејство на имотот Сандрингам во Норфолк, Англија, принцезата Дијана ...

англиски
11 ноември 2021 (четврток)
2D

Dreambuilders

Родителски Надзор 01 час 21 минути

Мина, млада девојка која ја злоупотребува својата новооткриена способност да создава и контролира соништата на другите ...

дански
11 ноември 2021 (четврток)
2D

Семејството Адамс 2

Родителски Надзор 01 час 33 минути

Семејството Адамс се заплеткува во откачени авантури и се наоѓа во урнебесни судири со секакви ликови. ...

англиски, шпански
6 ноември 2021 (сабота)
2D

Вечните

02 час 37 минути

Сагата на Вечните, раса на бесмртни суштества кои живееле на Земјата и ја обликувале нејзината историја ...

англиски
4 ноември 2021 (четврток)
2D

Pig

16+ 01 час 32 минути

Собирач на тартуфи кој живее сам во дивината на Орегон се навраќа кон своето минато во ...

англиски
28 октомври 2021 (четврток)
2D

Halloween kills

16+ 01 час 45 минути

Сагата на Мајкл Мајерс и Лори Строуд продолжува во ова возбудливо следно поглавје во серијата на ...

англиски
28 октомври 2021 (четврток)
3D

Дина

12+ 02 час 35 минути

Филмска екранизација на научно фантастичната новела на Франк Херберт, син на благородно семејство на кое му ...

англиски
21 октомври 2021 (четврток)
3D

Несовршениот робот Рон

Родителски Надзор 01 час 46 минути

Приказна за Барни, чуден тинејџер и Рон , неговиот нов уред што оди и зборува. Техничките ...

англиски
21 октомври 2021 (четврток)
2D

Тома

12+ 02 час 26 минути

Биографски приказ за Тома Здравковиќ, неговите почетоци и врвот на неговата слава, човек кој се памети ...

српски
16 октомври 2021 (сабота)
2D

Venom: Let There Be Carnage

12+ 02 час 00 минути

Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ...

англиски
14 октомври 2021 (четврток)
2D

Последниот двобој

02 час 32 минути

Кралот Чарлс VI објавува дека Витезот Жан де Каруж мора да ги израмни сметките со неговиот ...

англиски
14 октомври 2021 (четврток)
2D

Не е време за умирање

12+ 02 час 43 минути

Бонд ја напушти активната служба, но неговиот мир не трае долго кога Феликс Лејтер, стар пријател ...

англиски
7 октомври 2021 (четврток)

Хотел Трансилванија 4: Трансформанија

Цела публика

Мистериозниот пронајдок, „Зракот на чудовиштето“ на Ван Хелсинг не оди според планот и ги трансформира Дракула ...

англиски
2D

Ѕвездени кучиња: Тропска авантура

Цела Публика 01 час 20 минути

Белка и Стрелка одат да истражуваат мистериозен и опасен вртлог во тропските предели на Атлантскиот Океан. ...

1 октомври 2021 (петок)
2D

Сите светци на мафијата

16+ 02 час 00 минути

Рaните години на гангстерот од Њуарк, Тони Сопрано.

англиски
30 септември 2021 (четврток)
2D

Don’t Breathe 2

01 час 38 минути

Ова продолжение се одвива во годините после иницијалната смртоносна инвазија на домот каде Норман Нордсторм живее ...

англиски
30 септември 2021 (четврток)

Малиот директор : Семеен бизнис

Цела публика 01 час 47 минути

Браќата Темплтон станаа возрасни и се оддалечија едни од други, но ново бебе со врвен пристап ...

англиски
23 септември 2021 (четврток)
2D

Copshop

16+ 01 час 48 минути

Лукав измамник смислува план да се скрие во полициска станица во еден мал град, бегајќи од ...

англиски
23 септември 2021 (четврток)
2D

Демони

16+ 01 час 44 минути

Една млада жена ослободува застрашувачки демони кога безмилосно се откриваат натприродни сили во коренот на деценискиот ...

англиски
16 септември 2021 (четврток)
2D

Ainbo

01 час 24 минути

Во духот на Ваијана и Снежното Кралство, „Аинбо - Духот на Амазон“ е епското патување на ...

англиски
16 септември 2021 (четврток)
2D

Cry Macho

12+ 02 час 05 минути

Заборавениот одгледувач на коњи и некогашната родео ѕвезда прифаќа понуда од непознат човек да го спаси ...

англиски
16 септември 2021 (четврток)
2D

Накратко

16+ 01 час 30 минути

По неговата венчавка, Теди се буди утрото и сфаќа дека на секои неколку минути тој скока ...

англиски
10 септември 2021 (петок)
2D

Кралица на купони

16+ 01 час 50 минути

Две домаќинки смислуваат измама со купони и проневеруваат 40 милиони долари од корпорации.  

англиски
9 септември 2021 (четврток)
2D

После сè: Пад

16+ 01 час 39 минути

Сè се менува во животот на Теса откако ќе ја донесе најголемата одлука. Започнува да се ...

англиски
9 септември 2021 (четврток)
3D

Шанг Чи и легендата за десетте прстени

12+ 02 час 12 минути

Мастерот на Кунг Фу, Шанг Чи, откако се придружува кон организацијата Десет Прстени е приморан да ...

англиски
2 септември 2021 (четврток)
2D

Минамата

01 час 55 минути

Воениот фотограф В. Јуџин Смит патува назад во Јапонија каде го документира разорниот ефект на труење ...

англиски
2 септември 2021 (четврток)
2D

Платеничка

16+ 01 час 49 минути

Ана е највештиот платен убиец во светот. Кога човекот кој ѝ беше како татко е брутално ...

англиски
26 август 2021 (четврток)
2D

Escape Room: Без излез

12+ 01 час 28 минути

Шест луѓе неочекувано се наоѓаат во уште една соба за бегство, полека откривајќи што имаат заедничко ...

англиски
19 август 2021 (четврток)
2D

Патролни шепи

Цела публика 01 час 28 минути

Рајдер и кутрињата се повикани во Авантуристичкиот град да го спречат градоначалникот Хамдингер да ја претвори ...

англиски
19 август 2021 (четврток)
2D

Патување низ спомените

02 час 28 минути

Научник открива начин како повторно се преживее минатото и ја користи технологијата за да ја бара ...

англиски
19 август 2021 (четврток)
3D

Слободен дечко

01 час 55 минути

Службеник во банка открива дека тој всушност е лик кој не се игра (NPC) во брутална ...

англиски
12 август 2021 (четврток)
2D

Нескротливиот Спирит

Цела публика 01 час 28 минути

Животот на Лаки Прескот ќе се промени засекогаш откако таа одлучува да се пресели во мал ...

англиски
5 август 2021 (четврток)
2D

Одредот на отпишаните: Нова мисија

16+ 02 час 12 минути

Најопасните анти-суперхерои на светот - Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Harley Quinn заедно со Полковникот Рик Флег ...

англиски
5 август 2021 (четврток)
2D

Голема Бела Ајкула

01 час 31 минути

Забавен лет до оддалечен атол се претвора во ноќна мора за пет патници кога нивниот хидро-авион ...

англиски
29 јули 2021 (четврток)
3D

Крстарење во џунглата

12+ 02 час 07 минути

Врз основа на тематски парк во Дизниленд, каде мал речен брод носи група патници низ џунгла ...

англиски
29 јули 2021 (четврток)
2D

Змиски очи

12+ 02 час 01 минути

англиски
22 јули 2021 (четврток)
2D

Леден пат

12+ 01 час 49 минути

По срушувањето на рудник за дијаманти во крајните северни региони на Канада, возач на мраз води ...

англиски
22 јули 2021 (четврток)
2D

Спејс Џем: Ново наследство

Цела публика 01 час 55 минути

Суперѕвездата на НБА, Леброн Џејмс се здружува со Душко Долгоушко и остатокот од Looney Tunes за ...

англиски
15 јули 2021 (четврток)
3D

Црна Вдовица

12+ 02 час 13 минути

Филм за Наташа Романов и нејзините задачи помеѓу филмовите „Граѓанска војна“ и „Војна на бесконечност“. Црната вдовица ...

англиски
8 јули 2021 (четврток)
2D

Додека смртта не нѐ раздели

16+ 01 час 28 минути

Како дел од заговор за болна одмазда, една жена е оставена со лисици закачени за својот ...

англиски
8 јули 2021 (четврток)
2D

Зајакот Петре бегалче

Цела публика 01 час 33 минути

Томас и Беа сега се во брак и живеат со Питер и неговото зајачко семејство. Досаден ...

англиски
1 јули 2021 (четврток)
2D

Најдолгата ноќ

16+ 01 час 34 минути

Викторија се обидува да го остави мрачното минато како руски курир за дрога зад себе, но ...

англиски
1 јули 2021 (четврток)
2D

Voyagers

12+ 01 час 48 минути

Екипа на астронаути во мултигенерациска мисија влегуваат во параноја и лудило, не знаејќи што е реално, ...

англиски
1 јули 2021 (четврток)
2D

Спирала на Стравот: Ново поглавје на сложувалката

16+ 01 час 35 минути

Работејќи во сенка на неговиот татко, ценетиот полициски ветеран (Самјуел Л. Џексон), дрскиот детектив Езекиел „Зик“ ...

англиски
24 јуни 2021 (четврток)
2D

Чувај ми го грбот 2

16+ 01 час 39 минути

Телохранителот Мајкл Брајс го продолжува пријателството со атентаторот Дариус Кинкаид додека се обидуваат да ја спасат ...

англиски
24 јуни 2021 (четврток)
2D

Жртвопринесување

12+ 02 час 29 минути

Aлександар, новинар, естетичар и пензиониран актер му кажува на „Малиот човек“, неговиот нем син, колку е ...

шведски, исландски
20 јуни 2021 (недела)
2D

Носталгија

02 час 05 минути

Андреј Горкачов, руски поет, патува во Тоскана, Италија, за да го истражи животот на еден руски ...

руски, италјански
19 јуни 2021 (сабота)
2D

Сталкер

02 час 42 минути

Научнофантастичниот филм СТАЛКЕР е снимен според новелата Пикник покрај патот на браќата Борис и Аркадиј Стругацки. ...

руски
18 јуни 2021 (петок)
3D

Лука

Цела публика 01 час 35 минути

На италијанската ривиера, расте неверојатно, но силно пријателство помеѓу човечко суштество и морско чудовиште маскирано како ...

англиски, италјански
17 јуни 2021 (четврток)
2D

Брзи и бесни 9

12+ 02 час 25 минути

Во деветтиот дел на Брзи и бесни, една од најуспешните филмски саги, Вин Дизел повторно е ...

англиски
17 јуни 2021 (четврток)
2D

Огледало

01 час 47 минути

На прашањето „Реализам на сонот, исто како во Огледало?“, од интервју во 1980-тата година за Носталгија ...

руски, шпански
16 јуни 2021 (среда)
2D

Соларис

12+ 02 час 47 минути

Мисијата Соларис е утврдена база на планетата која пречекува еден вид агенти, но деталите се многу ...

руски, германски
15 јуни 2021 (вторник)
2D

Андреј Рубљов

16+ 03 час 25 минути

AНДРЕЈ РУБЉОВ е биографско-историска драма заснована на животот на познатиот руски иконописец од XV век. Во ...

руски, италјански, татарски
13 јуни 2021 (недела)
2D

Ивановото детство

01 час 24 минути

ИВАНОВОТО ДЕТСТВО е трагична приказна за изгубеното детство на дванаесетгодишниот сирак Иван, кој ќе се најде ...

руски, германски
12 јуни 2021 (сабота)
2D

Парното тркало и виолината

46 minutes

Седумгодишниот Саша вежба на виолината секој ден за да ги задоволи амбициите на неговата мајка. Веќе ...

руски
11 јуни 2021 (петок)
2D

Убијци

19 minutes

Двајца мажи прават опсада на едeн бар, во потрагата по трет човек кој мора да го ...

руски
11 јуни 2021 (петок)
2D

Нема да има отпуштање денес

45 minutes

НЕМА ДА ИМА ОТПУШТАЊЕ ДЕНЕС е вториот филм на Андреј Тарковски од неговите студентски денови, трилер, ...

руски
11 јуни 2021 (петок)
2D

Патот на Свилата

16+ 01 час 52 минути

Дваесет и нешто годишниот Рос Улбрихт ја креира „Silk Road“, веб-страница за продавање дрога. Агентот на ...

англиски
10 јуни 2021 (четврток)

Денови на Гнев

16+ 01 час 59 минути

Заплетот го следи Х, студен и мистериозен лик кој работи во компанија за камиони со готовина, ...

англиски
10 јуни 2021 (четврток)

Жив Хаос

родителски надзор 01 час 49 минути

Двајца придружници започнуваат опасна авантура низ лошите земји на неистражена планета додека се обидуваат да избегаат ...

англиски

Повикување 3: Ѓаволот ме натера

16+ 01 час 52 минути

Застрашувачка приказна за терор, убиство и непознато зло што ги шокираше дури и искусните паранормални истражувачи ...

англиски, португалски
3 јуни 2021 (четврток)
2D

САД против Били Холидеј

16+ 02 час 10 минути

За време на нејзината кариера, Холидеј е мета на Федералниот оддел за наркотици со тајна операција ...

англиски, италјански, германски
2D

Сенка на Стравот

16+ 01 час 23 минути

Женски пилот од Втората светска војна што патувала со топ тајни документи на Летечката тврдина Б-17 ...

англиски
2D

Круела

12+ 02 час 14 минути

„Круела“ е новата филмска приказна за познатата негативка од филмовите „101 далматинец“. Ема Стоун е во ...

англиски
27 мај 2021 (четврток)

Приказни од скриен град: Дрво на Желбите

01 час 30 минути

Погрешната желба на еден млад опосум не само што го замрзнува целиот нејзин роден град, туку ...

англиски
27 мај 2021 (четврток)
2D

Тивко Место 2

12+ 01 час 37 минути

Следејќи ги настаните дома, семејството Абот сега се соочува со ужасите на надворешниот свет. Принудени да ...

англиски
27 мај 2021 (четврток)
2D

Мавританецот

16+ 02 час 09 минути

Мохамеду Улд Слахи се бори за слобода откако беше притворен и затворен со години без обвинение ...

англиски
20 мај 2021 (четврток)
2D

Тие што ми посакуваат смрт

16+

Тинејџер станува непосакуван сведок на убиство и е прогонуван од два атентатори во пустината Монтана со ...

англиски
20 мај 2021 (четврток)
2D

Погрешно Свртување: Почеток

16+ 01 час 49 минути

Пријателите кои пешачат по Апалачката патека се соочуваат со „Почетокот“, заедница на луѓе кои живеат на ...

англиски
13 мај 2021 (четврток)
2D

Boss Level

16+ 01 час 34 минути

Пензиониран офицер на Специјалните сили е заробен во бесконечна временска јамка на денот на неговата смрт.

англиски
13 мај 2021 (четврток)
2D

Јавачи на коњи

16+ 01 час 25 минути

Приказна за животот на хендикепирано бездомно момче и неговите пријатели.

македонски
11 мај 2021 (вторник)
2D

Mortal Kombat

16+ 01 час 50 минути

ММА борецот Кол Јанг ги бара најголемите шампиони на Земјата со цел да застанат против непријателите ...

англиски
6 мај 2021 (четврток)
2D

Фатална

16+ 01 час 42 минути

По една ноќ, среќно оженет човек се наоѓа заплеткан во последната истрага на лукав полициски детектив.

англиски
6 мај 2021 (четврток)
2D

Холивудска Измама

16+ 01 час 44 минути

Двајца филмски продуценти должат пари на мафијата. За да се спасат, пробуваат да ја искористат својата ...

англиски
6 мај 2021 (четврток)
2D

Сенката на Шпионот

12+ 01 час 52 минути

Шпионот на Студената војна, Гревил Вин и неговиот руски извор се обидуваат да стават крај на ...

англиски
15 април 2021 (четврток)
2D

Барб и Стар на Пат за Виста Дел Мар

12+ 01 час 47 минути

Пријателите Барб и Стар започнуваат авантура за цел живот кога ќе одлучат да го напуштат својот ...

англиски
15 април 2021 (четврток)
2D

Како да се ослободиш од Дедо Мраз

16+ 01 час 40 минути

Лукав, неортодоксен Дедо Мраз се бори да го спаси својот бизнис во опаѓање. Во меѓувреме, Били, ...

англиски
1 април 2021 (четврток)
2D

Земја на Номадите

16+ 01 час 47 минути

Откако изгуби сè во Големата рецесија, една жена тргнува на патување низ американскиот запад, живеејќи како ...

англиски
1 април 2021 (четврток)
3D

GODZILLA VS KONG

12+ 01 час 53 минути

Двете најмоќни сили на природата, се судираат на големото платно во спектакуларна битка со векови.

англиски
25 март 2021 (четврток)
2D

Многу се грижам

16+ 01 час 58 минути

Самоуверената Марла Грејсон е професионална старателка која за грижи за стари лица кои не можат да ...

англиски
25 март 2021 (четврток)

Покајник

12+ 01 час 39 минути

Сакајќи да води чесен живот, разбојник на банка се предава, за потоа да биде предаден од ...

германски, англиски, шпански
18 март 2021 (четврток)
2D

Бегај

01 час 30 минути

Тинејџерка се сомнева дека нејзината мајка чува темна тајна од неа.

англиски
18 март 2021 (четврток)
2D

Изгубени на Хоризонтот

12+ 01 час 32 минути

Пар што лета со мал авион за да присуствува на свадба на тропски остров, мора да ...

англиски
11 март 2021 (четврток)
3D

Раја и последниот змеј

Родителски Надзор 01 час 47 минути

Во царство познато како Кумандра, една поинаква Земја населена со античка цивилизација, воинка по име Раја ...

англиски
11 март 2021 (четврток)
2D

Гренланд

12+ 01 час 59 минути

Семејство се бори за опстанок пред катаклизмичка природна катастрофа.

англиски
4 март 2021 (четврток)
2D

Зад Затворени Врати

12+ 01 час 24 минути

Во 2024 година пандемија го опустошува светот и неговите градови.

англиски
4 март 2021 (четврток)
2D

Бесен

01 час 30 минути

После конфронтација со нестабилен маж на раскрсница, жената станува цел на неговиот бес.

англиски
25 февруари 2021 (четврток)
2D

Ловец на Чудовишта

12+ 01 час 43 минути

Кога поручник Артемида и нејзините верни војници се пренесени во нов свет, тие се впуштаат во ...

англиски
25 февруари 2021 (четврток)
2D

Том и Џери

родителски надзор 01 час 41 минути

Адаптација на класичната анимација која открива како Том и Џери најпрво се среќаваат и го формираат ...

англиски
18 февруари 2021 (четврток)
2D

После сè: Судир

12+ 01 час 45 минути

Базирано на истоимениот роман од 2014 година, кој го следи љубовниот животот на двајца млади.

англиски, кинески
11 февруари 2021 (четврток)
2D

Ава

16+ 01 час 36 минути

Ава е смртоносен атентатор кој работи за тајни организации, патувајќи по светот специјализирајќи хитови од висок ...

англиски, француски, германски
11 февруари 2021 (четврток)
2D

Игра на Стравот

12+ 01 час 34 минути

Чудовиште по име Лери се манифестира преку паметни телефони и мобилни уреди.

англиски
4 февруари 2021 (четврток)
2D

Стрелец

12+ 01 час 48 минути

Сточар на границата со Аризона станува бранител на младо момче од Мексико кое очајно бега од ...

англиски
28 јануари 2021 (четврток)
2D

Мали Нешта

16+

Двајца полицајци трагаат по сериски убиец.

англиски
28 јануари 2021 (четврток)
2D

Додека венчавката не нѐ раздели

12+ 01 час 50 минути

Една жена дознава дека мажот со кого имала афера стапува во брак со пријателката од нејзиното ...

шпански
21 јануари 2021 (четврток)
2D

Љубов, венчавки и други катастрофи

12+ 01 час 30 минути

Романтична комедија за луѓето кои работат на венчавки за да создадат совршен ден за паровите кои ...

англиски
14 јануари 2021 (четврток)
3D

Душа

родителски надзор 01 час 40 минути

Дизни и Пиксар ја заокружуваат годинава со анимираниот филм „Душа“ (англ. Soul) кој раскажува за музичар ...

англиски
2 јануари 2021 (сабота)
3D

Wonder Woman 1984

12+ 02 час 31 минути

Се наоѓаме во 1980-тите од минатиот век, каде новата авантура на Wonder Woman е да се ...

англиски
24 декември 2020 (четврток)
2D

Вечера со Пријателите

16+ 01 час 35 минути

Моли и Аби, заедно со нивниот екипаж од блиски пријатели и познаници, организираат нефункционална, комична и ...

англиски
3 декември 2020 (четврток)
2D

Погрешен чекор

12+ 01 час 32 минути

Добродушен човек има неочекувана смртоносна конфронтација. Инстнктите започнуваат да чистат нередот предизвикан во име на самоодбрана ...

англиски, шпански
3 декември 2020 (четврток)
2D

Преведувачи

родителски надзор 01 час 45 минути

Девет преведувачи, ангажирани да го преведат последното продолжение на најпродаваната трилогија, се затворени во луксузен бункер. Кога ...

француски, италијански, руски, грчки, шпански, португалски, дански,