Наскоро во Киноверзум

2D

Хоризонт: Американска сага – прво поглавје

16+ 03 час 01 минути

Филмска приказна за 15-годишниот период пред и по граѓанската војна, за експанзијата и населувањето на американскиот ...

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
2D

Подлиот јас 4

РН 01 час 35 минути

Гру, Луси, Марго, Едит и Агнес го пречекуваат новиот член на семејството, Гру Јуниор, кој има ...

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
2D

Тивко место: Прв ден

16+ 01 час 40 минути

Доживејте го денот кога светот се стиши.

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
Детали Проекции
2D

Daddio

12+ 01 час 41 минути

Една жена која се вози со такси од аеродромот ЏФК се впушта во разговор со таксистот ...

Aнглиски
4 јули 2024 (четврток)
2D

До последен здив

12+ 01 час 33 минути

Мајка и ќерка од Источен Флетбуш, кои едвај преживуваат во свет без кислород, мора да се ...

Aнглиски
4 јули 2024 (четврток)
2D

Однеси ме на Месечината

12+

Со Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум во главните улоги, Однеси ме на месечината е остроумна, стилска ...

англиски
11 јули 2024 (четврток)
2D

Има нешто во водата

16+ 01 час 26 минути

Приказна за група од пет пријателки кои мораат да се борат за своите животи на отворени ...

Aнглиски
11 јули 2024 (четврток)
2D

Deadpool & Wolverine

12+ 02 час 07 минути

Вулверин се опоравува од повредите кога се вкрстува со гласноговорникот, Дедпул. Тие се здружуваат за да ...

Aнглиски
25 јули 2024 (четврток)
2D

Ова завршува со нас

Ова завршува со нас, првиот роман на Колин Хувер адаптиран за големиот екран, ја раскажува трогателната ...

англиски
8 август 2024 (четврток)
2D

Girl You Know It’s True

02 час 04 минути

Танчерите Пилатус и Морван се издигнуваат до славата во доцните 1980-ти, станувајќи ѕвезди со песни кои ...

Aнглиски
15 август 2024 (четврток)
2D

Alien: Romulus

Додека пребаруваат во длабочините на напуштена вселенска станица, група млади вселенски колонизатори се соочуваат со најстрашното ...

Aнглиски
15 август 2024 (четврток)
2D

Borderlands

01 час 42 минути

Базиран на најпродаваната видеоигра, овој акционен авантуристички филм  ги следи необичниот тим на отпадници во мисија ...

Aнглиски
22 август 2024 (четврток)
2D

Blink Twice

16+

Кога технолошкиот милијардер Слејтер Кинг ќе ја запознае келнерката Фрида на својата гала за прибирање средства, ...

Aнглиски
22 август 2024 (четврток)
2D

The Crow

Кога сродните души Ерик и Шели се брутално убиени, на Ерик му се дава шанса да ...

Aнглиски
29 август 2024 (четврток)
2D

Beetlejuice Beetlejuice

Ова е продолжение на легендарната хорор комедија Битлџус од 1988 година, за духот Битлџус кој е ...

Aнглиски
5 септември 2024 (четврток)
2D

Panda Bear in Africa

01 час 24 минути

Млада авантуристичка панда патува од Кина до Африка за да го спаси својот најдобар пријател, змејот ...

Aнглиски
5 септември 2024 (четврток)
2D

Kinds of Kindness

16+ 02 час 44 минути

Човек се обидува да се ослободи од својата предодредена судбина, полицаец почнува да се сомнева во ...

Aнглиски
12 септември 2024 (четврток)
2D

Speak No Evil

16+ 01 час 50 минути

Семејство покането да помине викенд во идилична куќа на село, доживува трансформација од соништа на одмор ...

Aнглиски
12 септември 2024 (четврток)
2D

Transformers One

Филмска приказна за потеклото на Оптимус Прајм и Мегатрон, познати како заколнати непријатели. Но, тие некогаш ...

англиски
19 септември 2024 (четврток)
Детали Проекции
2D

Emmanuelle

Следи жена и серија еротски фантазии кои ги доживува.

Aнглиски
26 септември 2024 (четврток)
Детали Проекции
2D

Never Let Go

Семејство кое со години е прогонувано од злобен дух. Нивната безбедност и опкружување се доведуваат во ...

Aнглиски
26 септември 2024 (четврток)
2D

Joker: Folie à Deux

16+

Продолжение на филмот „Џокер“ од 2019 година.

Aнглиски
3 октомври 2024 (четврток)
2D

The Wild Robot

По бродолом, интелигентниот робот наречен Роз се наоѓа заглавен на ненаселен остров. За да преживее во ...

Aнглиски
17 октомври 2024 (четврток)
2D

Red One

12+ 01 час 42 минути

По шокантно киднапирање од Северниот Пол, Командирот на Е.Л.Ф. Специјалната Единица мора да се здружи со ...

Aнглиски
14 ноември 2024 (четврток)
Детали Проекции
2D

Гладијатор II

Гладијатор II е продолжение на филмот Гладијатор од 2000. година во режија на Ридли Скот.        

англиски
21 ноември 2024 (четврток)
Детали Проекции
2D

Wicked

По две децении како едно од најомилените и најтрајните мјузикли на сцената, „Wicked“ конечно го прави ...

Aнглиски
28 ноември 2024 (четврток)
2D

Moana 2

Откако ќе добие неочекуван повик од своите предци водачи, Моана тргнува на патување низ далечните мориња ...

Aнглиски
28 ноември 2024 (четврток)
2D

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

02 час 10 минути

Неискажаната приказна зад Хелмовата Бездна, стотици години пред судбоносната војна, ја раскажува животната приказна и крвавиот ...

Aнглиски
12 декември 2024 (четврток)
2D

Крејвен Ловецот

Kraven the Hunter е жестока приказна за тоа како и зошто еден од најпознатите негативци на ...

англиски
12 декември 2024 (четврток)
2D

Mufasa: The Lion King

Симба, откако станува крал, е решен неговото младенче да ги следи неговите стапки, додека се истражува ...

Aнглиски
19 декември 2024 (четврток)
2D

Соник Супер Еж 3

англиски
26 декември 2024 (четврток)
Детали Проекции