КИНОВЕРЗУМ КЛУБ КАРТИЧКА
Стани член на КИНОВЕРЗУМ и добивај попусти со секое гледање на филм.

👨‍👩‍👧‍👦🎬 Филмови за целото семејство

Сега се прикажуваат 🎬

цела публика 2D
2D

Смрдушковци – Добредојдовте во Смрдвил

цела публика 01 час 25 минути

Во потрага по нов дом, Огли завршуваат во прекрасното, мирно село Смеливил. За жал, Смеливил има ...

македонски
18 април 2024 (четврток)
Родителски Надзор 2D

Замислени Пријатели

16 мај 2024 (четврток)
2D

Замислени Пријатели

Родителски Надзор 01 час 44 минути

„Замислени пријатели" е за девојче кое открива дека има способност да ги гледа замислените пријатели на ...

англиски
16 мај 2024 (четврток)
РН 2D

Гарфилд

23 мај 2024 (четврток)
2D

Гарфилд

РН 01 час 41 минути

Гарфилд (Крис Прат), светски познатата мачка која мрази понеделник, сака лазањи, ќе има дива авантура на ...

Aнглиски
23 мај 2024 (четврток)
16+ 2D

Лоши Момци: Сè или ништо

6 јуни 2024 (четврток)
2D

Лоши Момци: Сè или ништо

16+ 01 час 50 минути

Ова лето, омилените лоши момци на светот се враќаат со својот неверојатен микс од акција и ...

англиски
6 јуни 2024 (четврток)
12+ 2D

Набљудувачи

6 јуни 2024 (четврток)
2D

Набљудувачи

12+ 01 час 40 минути

Една млада уметница се губи во голема шума во западна Ирска. Откако ќе најде засолниште таа ...

англиски
6 јуни 2024 (четврток)
цела публика 2D
2D

Авантурите на Биби и Боби – Волшебната шума

цела публика 45 minutes

Со најновите авантури на Биби, Боби и жителите на волшебната шума, подгответе се за револуција, тајни ...

Македонски
7 јуни 2024 (петок)
РН 2D

Опаку Наопаку 2

13 јуни 2024 (четврток)
2D

Опаку Наопаку 2

РН 01 час 40 минути

Следете ја Рајли, во нејзините тинејџерски години, наидувајќи на нови емоции.

Aнглиски
13 јуни 2024 (четврток)
16+ 2D

Егзорцизам

20 јуни 2024 (четврток)
2D

Егзорцизам

16+ 01 час 33 минути

Еден проблематичен актер почнува да се однесува чудно додека снима хорор филм. Неговата отуѓена ќерка се ...

Aнглиски
20 јуни 2024 (четврток)
16+ 2D

Моторџии

20 јуни 2024 (четврток)
2D

Моторџии

16+ 01 час 56 минути

По случајна средба, решителната Кети е привлечена од Бени, член на моторџискиот клуб Вандали од Средниот ...

Aнглиски
20 јуни 2024 (четврток)

🤪 За љубителите на комедии

Наскоро во Киноверзум ⏳

2D

Хоризонт: Американска сага – прво поглавје

16+ 03 час 01 минути

Филмска приказна за 15-годишниот период пред и по граѓанската војна, за експанзијата и населувањето на американскиот ...

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
РН 2D

Подлиот јас 4

27 јуни 2024 (четврток)
2D

Подлиот јас 4

РН 01 час 35 минути

Гру, Луси, Марго, Едит и Агнес го пречекуваат новиот член на семејството, Гру Јуниор, кој има ...

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
16+ 2D

Тивко место: Прв ден

27 јуни 2024 (четврток)
2D

Тивко место: Прв ден

16+ 01 час 40 минути

Доживејте го денот кога светот се стиши.

Aнглиски
27 јуни 2024 (четврток)
12+ 2D

Daddio

4 јули 2024 (четврток)
2D

Daddio

12+ 01 час 41 минути

Една жена која се вози со такси од аеродромот ЏФК се впушта во разговор со таксистот ...

Aнглиски
4 јули 2024 (четврток)
12+ 2D

До последен здив

4 јули 2024 (четврток)
2D

До последен здив

12+ 01 час 33 минути

Мајка и ќерка од Источен Флетбуш, кои едвај преживуваат во свет без кислород, мора да се ...

Aнглиски
4 јули 2024 (четврток)
12+ 2D

Однеси ме на Месечината

11 јули 2024 (четврток)
2D

Однеси ме на Месечината

12+

Со Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум во главните улоги, Однеси ме на месечината е остроумна, стилска ...

англиски
11 јули 2024 (четврток)
16+ 2D

Има нешто во водата

11 јули 2024 (четврток)
2D

Има нешто во водата

16+ 01 час 26 минути

Приказна за група од пет пријателки кои мораат да се борат за своите животи на отворени ...

Aнглиски
11 јули 2024 (четврток)
12+ 2D

Deadpool & Wolverine

25 јули 2024 (четврток)
2D

Deadpool & Wolverine

12+ 02 час 07 минути

Вулверин се опоравува од повредите кога се вкрстува со гласноговорникот, Дедпул. Тие се здружуваат за да ...

Aнглиски
25 јули 2024 (четврток)
2D

Ова завршува со нас

8 август 2024 (четврток)
2D

Ова завршува со нас

Ова завршува со нас, првиот роман на Колин Хувер адаптиран за големиот екран, ја раскажува трогателната ...

англиски
8 август 2024 (четврток)
2D

Girl You Know It’s True

15 август 2024 (четврток)
2D

Girl You Know It’s True

02 час 04 минути

Танчерите Пилатус и Морван се издигнуваат до славата во доцните 1980-ти, станувајќи ѕвезди со песни кои ...

Aнглиски
15 август 2024 (четврток)
2D

Alien: Romulus

15 август 2024 (четврток)
2D

Alien: Romulus

Додека пребаруваат во длабочините на напуштена вселенска станица, група млади вселенски колонизатори се соочуваат со најстрашното ...

Aнглиски
15 август 2024 (четврток)
2D

Borderlands

22 август 2024 (четврток)
2D

Borderlands

01 час 42 минути

Базиран на најпродаваната видеоигра, овој акционен авантуристички филм  ги следи необичниот тим на отпадници во мисија ...

Aнглиски
22 август 2024 (четврток)
16+ 2D

Blink Twice

22 август 2024 (четврток)
2D

Blink Twice

16+

Кога технолошкиот милијардер Слејтер Кинг ќе ја запознае келнерката Фрида на својата гала за прибирање средства, ...

Aнглиски
22 август 2024 (четврток)
2D

The Crow

29 август 2024 (четврток)
2D

The Crow

Кога сродните души Ерик и Шели се брутално убиени, на Ерик му се дава шанса да ...

Aнглиски
29 август 2024 (четврток)
2D

Beetlejuice Beetlejuice

5 септември 2024 (четврток)
2D

Beetlejuice Beetlejuice

Ова е продолжение на легендарната хорор комедија Битлџус од 1988 година, за духот Битлџус кој е ...

Aнглиски
5 септември 2024 (четврток)

💥🚁🏃Акција и трилер

Новости

Киноверзум бр. 4: Свечено отворено новото кино на Киноверзум во Кисела Вода

Скопје, Кисела Вода – вечерта на 15. март 2024 година, на црвен тепих со бројни гости и во свечена атмосфера, беше отворено четвртото кино на Киноверзум. Со тоа, Киноверзум повторно ја врати филмската магија во Кисела Вода после 35 години и тоа на истата локација каде што порано беше сместено старото кино. Киноверзум во Кисела […]

МСУ и Киноверзум на Форбс 30/50 самитот 2024 во Абу Даби по повод Меѓународниот ден на жената

По повод Меѓународниот ден на жената, м-р Михаела Ѓорчева, член на Управен Одбор на Меѓународен Славјански Универзитет и основач на Киноверзум учестуваше на Forbes 30/50 самитот кој се одржа во Абу Даби од 5. до 8. март 2024 година. Forbes 30/50 самитот се одржува трета година по ред, а годинава обедини над 350 успешни жени […]

Историски момент за Киноверзум: започнуваме со работа во Кисела Вода

По цели 35 години, Кисела Вода повторно ќе добие кино, Киноверзум! Во Домот на култура „Билјана Беличанец“ денес беше потпишан договор за користење на салата. Потписници на договорот беа Влатко Зафирковски, директор на Дом на култура „Билјана Беличанец“, и м-р Михаела Ѓорчева, основач на Киноверзум. На потпишувањето присуствуваше и градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце […]

Киноверзум на првата Оскаровска гала вечер во Скопје: Вечер на филмските легенди и музички триумфи

На 28 февруари 2024 година Националната опера и балет во Скопје беше центар на филмската музика и вечниот сјај на Оскарите, како домаќин на првата Оскаровска гала вечер. Оваа спектакуларна ноќ беше исполнета со емоции, незаборавни изведби и хитови кои оставија печат во историјата на филмот. Изведбите на врвни поп и оперски пејачи, во придружба […]