Содржина

Со Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум во главните улоги, Однеси ме на месечината е остроумна, стилска комична драма што се одвива зад кулисите на историското спуштање на Месечината на НАСА со Аполо 11.

Донесена да го поправи јавното мислење за НАСА, искри летаат насекаде кога маркетиншката махерка Кели Џоунс (Јохансон) прави хаос во и онака тешката задача на директорот на лансирањето Коул Дејвис (Тејтум). Кога Белата куќа решава дека мисијата е преважна за да пропадне, Џоунс добива наредба да инсценира лажно спуштање на Месечината за секој случај кога одбројувањето веќе почнува…

Видео и фотографии

1 видео 10 фотографии

Можеби ќе сакате да ги погледнете