Содржина

Тоа што не го гледате може да ве повреди. Добитничката на наградата Еми, Elisabeth Moss, игра во застрашувачка модерна приказна за опсесија инспирирана од култниот монструозен лик на Универзал.

Заробена во насилна врска која ја контролира богат и брилијантен научник, Сесилија Кас (Moss) бега среде ноќ и исчезнува, помогната од својата сестра (Harriet Dyer), нивниот другар од детството (Aldis Hodge) и неговата ќерка тинејџерка (Storm Reid).

Но кога насилниот бивш на Сесилија (Oliver Jackson-Cohen) извршува самоубиство и и’ остава голем дел од своето огромно богатство, таа се сомнева дека неговата смрт е измама. По серија морничави случајности кои ќе бидат смртоносни, заканувајќи им се на животите на нејзините сакани, разумот на Сесилија почнува да попушта додека очајнички се обидува да докаже дека ја прогонува некој кој никој не може да го види.

Видео и фотографии

1 видео 5 фотографии

Проекции

Избери кино

  • #1 Свети Николе

Можеби ќе сакате да ги погледнете